צרו קשר ונשמח לעזור לכם
loading
לכל שאלה חייגו:
03-5410584

ביקורת פנימית וחקירתית

ביקורת פנים לארגונים

ביקורת פנימית היא אחד הכלים החשובים ביותר לצורך ניהול יעיל ותקין של ארגון. במדינת ישראל, כמו במדינות רבות נוספות, מינוי מבקר פנים בארגון ציבורי לא נתון לשיקול דעת אלא הוא מחויב על פי חוק. אולם מעבר לחובה החוקית, מנהלים רבים מודעים כיום לתרומה הגדולה שתורם המבקר להתנהלות נכונה ולצמיחה של הארגון. המבקר יכול להיות עובד של הארגון המבוקר, אך כיום גופים רבים מעדיפים למנות מבקר פנים חיצוני, בדרך כלל ממשרד רואי חשבון שמיומן בביצוע ביקורת פנים.

ביקורת פנימית - אובייקטיביות מוחלטת

ביקורת פנימית נועדה לבדוק את ההתנהלות הפנים ארגונית, ולברר אם היא נעשית באופן יעיל ונאות - מבחינה חוקית, עסקית, כלכלית ומוסרית. במידת הצורך הביקורת מציעה דרכים לשיפור תהליכי הניהול והעבודה.

החקיקה הישראלית מחייבת ארגונים ציבוריים למנות מבקר פנים לחברות ציבוריות (הנסחרות בבורסה), חברות ביטוח, בנקים וכן גופים אחרים שממומנים על ידי המדינה או נתונים לביקורת של מבקר המדינה. עבודת המבקר נעשית בהתאם לתוכנית עבודה שנתית שאושרה מלכתחילה על ידי הממונה עליו. הארגון מחויב לספק למבקר גישה לכל מסמך ומאגר מידע שנדרש לעבודת המבקר.

בדרך כלל המבקר ממונה על ידי הדירקטוריון או ועדת הביקורת, והוא כפוף למנכ"ל או ליו"ר הדירקטוריון. עם זאת, על מנת לעשות את עבודתו נאמנה המבקר חייב לנהוג באובייקטיביות מוחלטת. זו אחת הסיבות המרכזיות למינוי של מבקר פנים חיצוני בארגונים רבים, מכיוון שכאשר המבקר הוא עובד של הארגון קיים חשש שנאמנותו הטבעית הגבוהה תקשה עליו למתוח ביקורת על הארגון.

ביקורת פנימית

כיצד תורמת פירמת KT לארגונים המבוקרים?

פירמת רואי חשבון KT משמשת כמבקר פנים לארגונים ציבוריים רבים העוסקים בתחומים מגוונים. המשרד מיומן בביצוע תהליך שלם ומקיף של ביקורת פנים, כולל כתיבת נוהלי ביקורת פנימית.

לשותפים ב-KT יש ניסיון עשיר בעבודת ביקורת פנים בארגונים.

ביקורת פנים

תהליך הביקורת הפנימית המקיף שמציעה KT כולל את כל השלבים הנדרשים:

  • הכנת תוכנית הביקורת השנתית ואישורה על ידי הממונה בארגון.
  • סקירה מוקדמת של הנושאים המבוקרים.
  • עבודת שטח יסודית.
  • בקשת תגובות מהגורמים המבוקרים.
  • הכנת טיוטת דוח שכוללת לוח זמנים לתיקון הליקויים.
  • כתיבת דוח הביקורת הסופי, ובו נכללות המלצות לנוהלי ביקורת פנימית.
  • מעקב אחרי יישום ההמלצות במטרה לוודא שהן אפקטיביות.

תקנות SOX

בשנים האחרונות גיבשה הרשות לניירות ערך את "תקנות ה-SOX הישראלי" (המכונות כך על שם החוק האמריקאי עליו הן מבוססות, Sarbanes OxleySOX). התקנות מנחות כיצד לבחון את האפקטיביות של ביקורת פנימית על הדיווח הכספי והגילוי מצד הנהלת הארגון המבוקר והדירקטורים בו. השותפים ב-KT מיומנים בהטמעת התקנות בארגונים וצברו ניסיון רב בליווי וייעוץ בנושא לחברות ביטוח.

למען השגת היעדים

לצד החקיקה שמחייבת מינוי מבקר פנים בארגונים ציבוריים, כיום מובנת לכל חשיבותו של מערך ביקורת פנימית מקצועי למען ניהול יעיל, חסכוני, תקין ואתי של הגוף המבוקר. בזכות הניסיון הרב והמיומנות של השותפים ב-KT בתחום ביקורת פנימית ובהטמעת תקנות SOX, הפירמה מכהנת כמבקר פנים בארגונים ציבוריים רבים. מבקר פנים מומחה, מנוסה ובלתי תלוי תורם תרומה משמעותית לתפקודו השוטף של הארגון ולהשגת היעדים והמטרות שהציב לעצמו.

עדכון אחרון: 6/5/2017 11:56:00 AM
מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג:

לקבלת ייעוץ בנושאים ניהול כספים וראיית חשבון כוללת
השאירו כאן פרטים, ונחזור אליכם בהקדם:

loading
המסגר 20, תל אביב
03-5410584
03-6889749
info@kt-cpa.com
http://www.kt-cpa.com